MAL213630221E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL213630221E3
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
En stock : 5676
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 415 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 136 RVI
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 220 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 84 mOhms