MAL213819681E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL213819681E3
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 100V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.827" Dia x 1.496" L (21.00mm x 38.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.33 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 210mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series 138 AML
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.862 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 140 mOhms