MAL213845682E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL213845682E3
Descripción:
CAP ALUM 6800UF 20% 16V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.93 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 72mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series 138 AML
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 6800 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 100 mOhms