MAL214051101E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL214051101E3
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 190 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 140 RTM
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 100 µF
Package Bulk
Impedance 200 mOhms