MAL214236101E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL214236101E3
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2500 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 142 RHS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 191.7 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 100 µF