MAL214255332E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL214255332E3
Descripción:
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
Guía del usuario
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2500 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 142 RHS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.346 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3300 µF