MAL215058101E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL215058101E3
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
En stock : 2649
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 273 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series 150 RMI
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 100 µF
Package Bulk
Impedance 270 mOhms