MAL215786271E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL215786271E3
Descripción:
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.72 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 860mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 157 PUM-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 270 µF
Package Bulk
Impedance 560 mOhms