MAL215816822E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL215816822E3
Descripción:
CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.79 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 58mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 158 PUL-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 8200 µF
Package Bulk
Impedance 49 mOhms