MAL215888562E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL215888562E3
Descripción:
CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.97 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 59mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 158 PUL-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 5600 µF
Package Bulk
Impedance 47 mOhms