MAL219847121E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL219847121E3
Descripción:
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.14 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 796mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 198 PHR-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 120 µF
Package Bulk
Impedance 600 mOhms