MAL220213222E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL220213222E3
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SCREW
En stock : 25
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.299" (83.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.2 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 34mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series 202 PML-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 12.3 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 µF
Package Box
Impedance 33 mOhms