MAL220217471E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL220217471E3
Descripción:
CAP ALUM 470UF 20% 450V SCREW
En stock : 48
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.240" (82.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.504" (12.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.36 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 235mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ High Frequency 5.04 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 470 µF
Package Box
Impedance 155 mOhms