MAL225922222E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL225922222E3
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
En stock : 600
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.2 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 90mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series 259 PHM-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 6.3 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 60 mOhms