MAL225953221E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL225953221E3
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP
En stock : 800
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.45 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 420mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series 259 PHM-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.175 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 240 mOhms