MAL250119222E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL250119222E3
Descripción:
CAP ALUM 2200UF 20% 500V SCREW
En stock : 4
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.559" Dia (65.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9.4 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 108mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series 501 PGM-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 14.1 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 µF
Package Box
Impedance 87 mOhms