MAL250136682E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
MAL250136682E3
Descripción:
CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.598" (116.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.008" Dia (76.40mm)
Ripple Current @ Low Frequency 16.7 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 31mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series 501 PGM-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 25.05 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 6800 µF
Package Box
Impedance 24 mOhms