MAP30-1005G
Bel Power Solutions
Producto No:
MAP30-1005G
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V 30W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.6 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 5.00" W x 1.16" H (76.2mm x 127.0mm x 29.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6 A
Series MAP30 (30W)
Power (Watts) 30W
Type Open Frame
Efficiency 70%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC