MAP40-3100G
Bel Power Solutions
Producto No:
MAP40-3100G
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 40W
Product Status Active
Efficiency 70%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.6 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.25" H (127.0mm x 76.2mm x 31.8mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 2 A
Current - Output 1 3 A
Series MAP40 (40W)
Power (Watts) 40W
Type Open Frame
Current - Output 3 300 mA