Hogar / TVS Diodes / MAPLAD18KP110CA
minImg
MAPLAD18KP110CA
Microchip Technology
Producto No:
MAPLAD18KP110CA
Paquete:
PLAD
Descripción:
TVS DIODE 110VWM 177VC PLAD
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 102A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V