Hogar / TVS Diodes / MAPLAD18KP12CAE3
minImg
MAPLAD18KP12CAE3
Microchip Technology
Producto No:
MAPLAD18KP12CAE3
Paquete:
PLAD
Descripción:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC PLAD
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 905A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V