Hogar / TVS Diodes / MAPLAD18KP51A
minImg
MAPLAD18KP51A
Microchip Technology
Producto No:
MAPLAD18KP51A
Descripción:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 219A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V