Hogar / TVS Diodes / MAPLAD36KP100CAE3
minImg
MAPLAD36KP100CAE3
Microchip Technology
Producto No:
MAPLAD36KP100CAE3
Descripción:
TVS DIODE 100VWM 162VC PLAD
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 223A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V