Hogar / TVS Diodes / MAPLAD36KP16CAE3
minImg
MAPLAD36KP16CAE3
Microchip Technology
Producto No:
MAPLAD36KP16CAE3
Descripción:
TVS DIODE 16VWM 27.2VC PLAD
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1324A (1.324kA)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.2V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V