Hogar / TVS Diodes / MAPLAD36KP20A
minImg
MAPLAD36KP20A
Microchip Technology
Producto No:
MAPLAD36KP20A
Descripción:
TVS DIODE 20VWM 34VC PLAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1059A (1.059kA)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 34V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V