Hogar / TVS Diodes / MAPLAD36KP78CAE3
minImg
MAPLAD36KP78CAE3
Microchip Technology
Producto No:
MAPLAD36KP78CAE3
Descripción:
TVS DIODE 78VWM 126VC PLAD
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 286A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V