Hogar / TVS Diodes / MART100KP66CA
minImg
MART100KP66CA
MDE Semiconductor Inc
Producto No:
MART100KP66CA
Paquete:
P600
Descripción:
TVS DIODE BP 66VRWM 128.4VC
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 776A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 73.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 100000W (100kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series MART100KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 128.4V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 66V