MAX16904RAUE33+
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX16904RAUE33+
Paquete:
16-TSSOP-EP
Descripción:
IC REG BUCK 3.3V 600MA 16TSSOP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 28V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-TSSOP-EP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.5V
Series Automotive, AEC-Q100
Function Step-Down
Package / Case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Frequency - Switching 2.1MHz
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V