MAX1819EBL33+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX1819EBL33+T
Paquete:
6-UCSP (1.52x1.52)
Descripción:
IC REG LIN POS ADJ 500MA 6UCSP
En stock : 2500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 2500
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 250 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Adjustable (Fixed)
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 5V
Product Status Active
Supplier Device Package 6-UCSP (1.52x1.52)
Control Features Enable, Power Good
Series -
Package / Case 6-UFBGA, CSPBGA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V (3.3V)
Voltage Dropout (Max) 0.232V @ 500mA