MAX1935ETA15+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX1935ETA15+T
Paquete:
8-TDFN-EP (3x3)
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 500MA 8TDFN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 400 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-TDFN-EP (3x3)
Control Features Enable, Power Good
Series -
Package / Case 8-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V