MAX6037AAUK25+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX6037AAUK25+T
Paquete:
SOT-23-5
Descripción:
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-5
En stock : 140
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 14µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.2%
Current - Output 5 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 275µA
Temperature Coefficient 25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 30µVrms
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 2.7V ~ 5.5V