MAX6133BASA25+
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX6133BASA25+
Paquete:
8-SOIC
Descripción:
IC VREF SERIES 0.08% 8SOIC
En stock : 5
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 16µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.08%
Current - Output 15 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 85µA
Temperature Coefficient 10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 12µVrms
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Package Tube
Voltage - Input 2.7V ~ 12.6V