MAX6143AASA25+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX6143AASA25+T
Paquete:
8-SOIC
Descripción:
IC VREF SERIES 0.06% 8SOIC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 3.8µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.06%
Current - Output 30 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 600µA
Temperature Coefficient 3ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 6.8µVrms
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 4.5V ~ 40V