MAX6470TA18AD3+T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX6470TA18AD3+T
Paquete:
8-TDFN (3x3)
Descripción:
IC REG LIN POS ADJ 300MA 8TDFN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 136 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR -
Output Type Adjustable (Fixed)
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 96 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 5.5V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-TDFN (3x3)
Control Features Reset, Shutdown
Series -
Package / Case 8-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V (1.8V)