Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX6966AEE+T
Fabricante:
Paquete:
16-QSOP
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRIVER LINEAR 20MA 16QSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.8425
$5.8425
10
$5.28105
$52.8105
25
$5.03538
$125.8845
100
$4.37228
$437.228
250
$4.175744
$1043.936
500
$3.807296
$1903.648
1000
$3.648
$3648
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.25V |
| Topology | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 10 |
| Series | - |
| Type | Linear |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 3.6V |
| Voltage - Output | 7V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Frequency | - |
| Dimming | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 20mA |
| Base Product Number | MAX6966 |