Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX6970AUE+
Fabricante:
Paquete:
16-TSSOP-EP
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRVR LINEAR 55MA 16TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.8805
$5.8805
10
$5.27915
$52.7915
25
$4.9913
$124.7825
100
$4.32573
$432.573
250
$4.103886
$1025.9715
500
$3.68239
$1841.195
1000
$3.32746
$3327.46
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Lighting, Signage |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Topology | Shift Register |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP-EP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 8 |
| Series | - |
| Type | Linear |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 36V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Frequency | - |
| Dimming | - |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 55mA |
| Base Product Number | MAX6970 |