Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX6971ANG+
Fabricante:
Paquete:
24-PDIP
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRIVER LINEAR 55MA 24DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$8.702
$8.702
10
$7.85935
$78.5935
25
$7.49436
$187.359
100
$6.50712
$650.712
250
$6.214672
$1553.668
500
$5.666332
$2833.166
1000
$5.42925
$5429.25
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Lighting, Signage |
| Voltage - Supply (Min) | 3V |
| Topology | Shift Register |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-PDIP |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 16 |
| Series | - |
| Type | Linear |
| Package / Case | 24-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | 36V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Frequency | - |
| Dimming | - |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 55mA |
| Base Product Number | MAX6971 |