Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX71020AETI+T
Fabricante:
Paquete:
28-TQFN (4x4)
Lote:
-
Descripción:
IC AFE ELECTRIC METER QFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 3mA |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Supplier Device Package | 28-TQFN (4x4) |
| Voltage - I/O Low | 0.8V, 0.96V |
| Series | - |
| Input Impedance | 50kOhm ~ 100kOhm |
| Measurement Error | 0.5% |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Meter Type | Single Phase |
| Voltage - Supply | 2.8 V ~ 3.6 V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - I/O High | -1.1V, 2V |
| Base Product Number | MAX71020 |