Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX766EPA+
Fabricante:
Paquete:
8-PDIP
Lote:
-
Descripción:
IC REG BCK BST ADJ/-15V 8DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$8.6165
$8.6165
10
$7.7824
$77.824
25
$7.41988
$185.497
100
$6.44271
$644.271
250
$6.15315
$1538.2875
500
$5.610225
$2805.1125
1000
$5.42925
$5429.25
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| Current - Output | 105mA |
| Output Configuration | Negative |
| Topology | Buck-Boost |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | -16V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | - |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Frequency - Switching | 300kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -1V (-15V) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX766 |