Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX766MJA
Fabricante:
Paquete:
8-CERDIP
Lote:
-
Descripción:
IC REG BCK BST ADJ/-15V 8CERDIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| Current - Output | 105mA |
| Output Configuration | Negative |
| Topology | Buck-Boost |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | -16V |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-CERDIP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | - |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Package / Case | 8-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| Frequency - Switching | 300kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -1V (-15V) |
| Package | Bag |
| Base Product Number | MAX766 |