Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX774EVKIT
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EVAL KIT MAX774 (-5V/-12V/-15V O
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Negative Inverter |
| Current - Output | 1A |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Inverting |
| Frequency - Switching | 300kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | -5V |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Utilized IC / Part | MAX774, MAX775, MAX776 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 5V |
| Base Product Number | MAX774 |