Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX8506EVKIT
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
EVAL KIT FOR MAX8506
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 600mA |
| Product Status | Obsolete |
| Series | - |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Voltage - Output | - |
| Board Type | Fully Populated |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Utilized IC / Part | MAX8506 |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 2.6V ~ 5.5V |
| Base Product Number | MAX8506 |