Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX8585EUA+T
Fabricante:
Paquete:
8-uMAX/uSOP
Lote:
-
Descripción:
IC OR CTRLR N+1 8UMAX
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Redundant Power Supplies, Telecom Infrastructure |
| FET Type | N-Channel |
| Ratio - Input:Output | N:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 2 mA |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-uMAX/uSOP |
| Internal Switch(s) | No |
| Current - Output (Max) | - |
| Series | - |
| Type | N+1 ORing Controller |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply | 8V ~ 14V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Delay Time - OFF | 200 ns |
| Base Product Number | MAX8585 |