Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX8646ETG+
Fabricante:
Paquete:
24-TQFN (4x4)
Lote:
-
Descripción:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 6A 24TQFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.602
$10.602
10
$9.5798
$95.798
25
$9.13368
$228.342
100
$7.93079
$793.079
250
$7.57435
$1893.5875
500
$6.906025
$3453.0125
1000
$6.68325
$6683.25
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Voltage - Input (Max) | 3.6V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 6A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 3.24V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-TQFN (4x4) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.35V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 500kHz ~ 2MHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.6V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX8646 |