Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX8677AETG+T
Fabricante:
Paquete:
24-TQFN (4x4)
Lote:
-
Descripción:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 24TQFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.6525
$5.6525
10
$5.10625
$51.0625
25
$4.86856
$121.714
100
$4.2275
$422.75
250
$4.0375
$1009.375
500
$3.68125
$1840.625
1000
$3.5625
$3562.5
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Battery Pack Voltage | 4.2V |
| Charge Current - Max | 1.5A |
| Number of Cells | 1 |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-TQFN (4x4) |
| Series | Smart Power Selector™ |
| Fault Protection | Over Voltage |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 6.6V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | Current, Timer |
| Interface | USB |
| Base Product Number | MAX8677 |