Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX8742EAI+
Fabricante:
Paquete:
28-SSOP
Lote:
-
Descripción:
IC REG CTRLR NOTEBK 3OUT 28SSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Applications | Controller, Notebook Power System |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Number of Outputs | 3 |
| Series | - |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Output | 3.3V, 5V, 2.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Package | Tube |
| Voltage - Input | 4.2V ~ 30V |
| Base Product Number | MAX8742 |