Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX883ESA+
Fabricante:
Paquete:
8-SOIC
Lote:
-
Descripción:
IC REG LIN POS ADJ 200MA 8SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$7.0775
$7.0775
10
$6.3954
$63.954
25
$6.09748
$152.437
100
$5.29454
$529.454
250
$5.056584
$1264.146
500
$4.610388
$2305.194
1000
$4.4175
$4417.5
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 15 µA |
| Voltage - Input (Max) | 11.5V |
| PSRR | - |
| Output Type | Adjustable (Fixed) |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 200mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 25 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 11V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Control Features | Enable, Low Battery Detection |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.25V (5V) |
| Voltage Dropout (Max) | 0.44V @ 200mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX883 |