Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX8881EUT33
Fabricante:
Paquete:
SOT-6
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-6
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 µA |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 12V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 200mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | SOT-6 |
| Control Features | Enable, Power Good |
| Series | - |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Protection Features | Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.2V @ 50mA |
| Package | Strip |
| Base Product Number | MAX8881 |