MAX8881EUT33-T
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX8881EUT33-T
Paquete:
SOT-6
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-6
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 10 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 12V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-6
Control Features Enable, Power Good
Series -
Package / Case SOT-23-6
Protection Features Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 50mA