Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Producto No:
MAX8891EXK18+T
Fabricante:
Paquete:
SC-70-5
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SC70-5
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.501
$1.501
10
$1.3452
$13.452
25
$1.2768
$31.92
100
$1.0488
$104.88
250
$0.9804
$245.1
500
$0.8664
$433.2
1000
$0.684
$684
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 40 µA |
| PSRR | 65dB (10kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 6V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MAX8891 |